18-letni rudzianin uciekał mercedesem przed policją

Pirat drogowy mknął przez miasto mercedesem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Policjalogo


W czwartkową noc, 28 stycznia, ulicą Piastowską poruszał się mercedes. Policjanci z drogówki postanowili go skontrolować. Jego kierowca na widok policyjnego radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi nagle skręcił i zaczął uciekać. Jak relacjonuje oficer prasowy rudzkiej policji, mundurowi dali mu wyraźny znak do zatrzymania, ale ten nie zareagował. Podejrzewali, że coś może być nie tak z jego uprawnieniami.

Kiedy kierowca zorientował się, że policjanci nie odpuszczą, i że samochodem daleko nie uda mu się uciec, podjął zaskakującą decyzję. Zarówno on, jak i pasażerowie wyskoczyli z toczącego się samochodu…

Mundurowi z drogówki, zamiast gonić uciekającego kierowcę, usiłowali zatrzymać toczącego się mercedesa, który wjechał w zaparkowany inny samochód. Stróże prawa po wykonaniu na miejscu zdarzenia dokumentacji zabezpieczyli mercedesa na parkingu strzeżonym – podkreśla Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

Policjanci bardzo szybko namierzyli właściciela pojazdu i zatrzymali 18-latka. Okazało się, że ten nie ma prawa jazdy, dlatego postanowił uciekać przed policjantami. Rudzianin niebawem usłyszy zarzuty za ucieczkę przed policyjną kontrolą i kierowanie bez uprawnień. 18-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Coraz więcej rowerzystów - zwracajcie na nich uwagę!

Wiosna idzie, kierowcy - uważajcie! Rowery są wszędzie

Oszuści próbują coraz nowszych metod

Stracił pieniądze przez aplikację. Oszuści mają nowy sposób

Kontrole w okolicach przejść dla pieszych trwały cały dzień

Od rana na rudzkich drogach "Akcja Pieszy"

Od dziś do 2. listopada - policyjna akcja Wszystkich Świętych 2022

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Za znęcanie się grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

Synalkowie znęcali się nad matkami

Od świtu do 22. trwa akcja "Prędkość"

Od rana akcja "Prędkość". Będzie mierzone!

przemoc-w-rodzinie-Ruda

44-letni rudzianin znęcał się nad swoją rodziną