18-letni pedofil z Rudy Śląskiej zatrzymany. Chciał zgwałcić 8-latkę w windzie

Obserwował wracające ze szkoły dziewczynki, wreszcie upatrzył sobie ofiarę. Poszedł za ośmiolatką do bloku, wsiadł z nią do windy i... zaatakował.

Policja Ruda Śląska
18-letni pedofil zatrzymany w Rudzie Śląskiej


W jednym z wieżowców w dzielnicy Ruda, w windzie, młody mężczyzna obezwładnił dziewczynkę i zaczął dotykać jej intymnych miejsc. Na szczęście krzyki przerażonego dziecka spłoszyły pedofila. Kiedy dziewczynka opowiedziała o tym traumatycznym przeżyciu rodzicom - natychmiast wezwali policję.

- Jej opis napastnika był tak precyzyjny, że kryminalni od razu wytypowali potencjalnego sprawcę. Kiedy przyjechali do jego mieszkania, był nawet ubrany dokładnie tak, jak opisała to ofiara - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem jego personaliów, bo młody mężczyzna dopiero co wyszedł z poprawczaka po trzyletnim pobycie za gwałt na 9-latce. Okazało się, że zakład wychowawczy go nie wychował.

18-latek mieszka 300 metrów od szkoły i w toku śledztwa przyznał się, że obserwował wracające z zajęć dziewczynki. Już wcześniej próbował zaatakować - gonił jedną z uczennic, ale tej udało się uciec do klatki. Inną śledził, ale ta zorientowała się i uciekła.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczania się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15 roku życia. Sąd już zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Teraz zamiast trzech lat w poprawczaku - grozi mu nawet 12 lat więzieniu. Niewykluczone, że na jaw wyjdą jeszcze inne usiłowania lub przestępstwa tego młodego rudzianina.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Najwięcej było niewielkich przekroczeń

Akcja "Prędkość" w toku. Mamy już rekordzistkę

Zlodziej3

Poszukiwany złodziej. Poznajecie go?

Przemoc w rodzinie często jest nieujawniona

Zaczęło się od kłótni. Potem mężczyzna zaczął dusić żonę

Nastoletni bandyta nie pierwszy raz stanie przed Sądem Rodzinnym

Wymuszenie rozbójnicze w biały dzień w centrum

Rozbojarze zostali tymczasowo aresztowani

Trzech bandytów zatrzymanych. Akcja jak z filmu

Poszukiwany 16-latek znalazł się w... tapczanie

Po raz kolejny uciekł z poprawczaka. Znaleźli go w tapczanie

Motocyklista jechał 107 km/h

Motocykliści szaleją na drogach. Uważajcie!