18-latek niszczył samochody w Orzegowie. Policja prosi o kontakt poszkodowanych

W nocy z 5 na 6 kwietnia w Orzegowie, na ulicy Modrzejewskiej, młody mężczyzna uszkodził kilka zaparkowanych tam samochodów. Kopał po karoseriach, wyrywał lusterka. Niszczycielski spacer trwał od początku ulicy w kierunku Podlas. Dzięki nagraniom monitoringu udało się namierzyć i zatrzymać sprawcę. Ale... zgłosiło się zaledwie kilku poszkodowanych.

Niszczyl samochody ruda slaska

Po nocnych wyczynach, nieznanego wtedy sprawcy, który na ulicy Modrzejewskiej w Orzegowie uszkodził kilka samochodów, policjanci sprawdzili zapisy osiedlowych monitoringów. Dzięki temu udało się wytypować i ustalić sprawcę zniszczeń. Jak zeznał 18-letni rudzianin, co zresztą było widać na nagraniach - był mocno pijany i... przeszkadzały mu zaparkowane tam samochody. Ale poszkodowanych zgłosiło się zaledwie kilkoro.

- Apelujemy do osób, których samochody zostały uszkodzone na ulicy Modrzejewskiej w nocy z 5 na 6 kwietnia bieżącego roku. Policjanci z jedynki przyjęli kilka zgłoszeń uszkodzenia lusterek i karoserii niszczonych przez 18-latka samochodów, ale według ustaleń śledczych zniszczeń było więcej. Mundurowi z Rudy proszą, aby osoby, którym owej nocy zniszczono samochód, a jeszcze nie zgłosiły tego, pofatygowały się do komisariatu przy ulicy Mickiewicza - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej. - Odpowiedzialny za te zniszczenia młody rudzianin został zatrzymany. Śledczy zbierają dowody w sprawie i dążą do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych. 18-latek ma usłyszeć wkrótce zarzuty i dobrze, aby odpowiedział za wszystkie zniszczenia, których dokonał.

Kto zauważył uszkodzenia swojego pojazdu tamtej nocy, a jeszcze nie zgłosił sprawy policji - powinien to jak najszybciej zrobić.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon