104 mandaty dla kierowców i pieszych w Rudzie Śląskiej w jeden dzień

Wczoraj rudzka drogówka przeprowadziła działania "Bezpieczny pieszy". Policjanci stali w newralgicznych miejscach w Rudzie Śląskiej, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów i w okolicy przejść dla pieszych. Efekt całodziennej akcji, to blisko 120 ujawnionych wykroczeń. Mandaty dostali kierowcy i piesi.

KMP Ruda Śląska
104 mandaty - to efekt akcji "Bezpieczny pieszy"

Podczas czwartkowej akcji "Bezpieczny pieszy" w Rudzie Śląskiej policjanci wyposażeni w kamery wideo i mierniki prędkości zwracali szczególną uwagę na przejścia dla pieszych. Od rana do późnego wieczora prowadzili działania, podczas których odnotowali blisko 120 wykroczeń.

- Zatrzymano do kontroli i ukarano 6 kierowców, którzy wyprzedzali na lub bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Takie wykroczenie zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi. W sumie mundurowi z drogówki ujawnili 70 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 49 popełnionych przez pieszych. Policjanci nałożyli 59 mandatów karnych na niesfornych kierowców i 45 na pieszych - podsumowuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Najwięcej wykroczeń odnotowano na ulicy 1 Maja w Wirku, w okolicy Strażackiej oraz Nowary. To właśnie tam dochodziło wcześniej do potrąceń pieszych i nadal ten punkt można uważać za newralgiczny.

Jeśli chodzi o wykroczenia popełniane przez pieszych - najwięcej dotyczyło przechodzenia w niedozwolonym miejscu i na czerwonym świetle.

W ubiegłym roku w Rudzie Śląskiej doszło do 19 wypadków i 30 kolizji z udziałem pieszych. W ich wyniku dwie osoby zmarły, a 19 zostało rannych. Pośród tych zdarzeń tylko dwa były z winy pieszych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon