1,3 miliona złotych dla rudzkich klubów sportowych. Wystarczy?

Do 7 lutego kluby sportowe i stowarzyszenia mogą składać wnioski o pieniądze z miejskiej kasy. Choć jeszcze niedawno wiceprezydent Krzysztof Mejer zapowiadał, że z powodu niezaakceptowania przez radnych podwyżki cen śmieci - pieniędzy na sport nie będzie - znalazły się. Decyzją radnych.

Jerzy Sekura
Zapasy ruda śląska

Do podziału między rudzkie kluby i stowarzyszenia sportowe jest 1,3 miliona złotych. Środki zostały jednak rozplanowane tak, że wnioski o nie muszą być celowe. Bo 550 tysięcy z tej kwoty jest przeznaczone na utrzymanie bazy sportowej niezbędnej do prowadzenia zajęć szkoleniowych. W tym o 400 tysięcy mogą wnioskować kluby sportowe na własne obiekty, a 150 tysięcy trafi do podmiotów, które trenują w wynajmowanych obiektach.

665 tysięcy z kolei wydanych może być na organizację zawodów sportowych i współzawodnictwo dzieci i młodzieży.

Wydzielono też pulę pieniędzy "za osiągnięcia" - 50 tysięcy za uzyskane wyniki osiągane na zawodach rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej, a 35 tysięcy - na stypendia sportowe za wybitne wyniki w dyscyplinach olimpijskich.

- Co istotne, oferowana pomoc dla rudzkich klubów nie jest ostateczna. 100 tys. zł zamierzamy przeznaczyć na nagrody dla najlepszych sportowców, zaś kolejne 100 tys. na małe granty na dofinansowanie sportu seniorskiego. Wnioski o granty będzie można składać po 20 marca - informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Dodatkowe 100 tysięcy złotych prezydent miasta, Grażyna Dziedzic - przeznacza dla zawodników, którzy osiągną najwyższe lokaty w turniejach i zawodach.

Swoje oferty kluby i stowarzyszenia sportowe mogą składać do 7 lutego.

Co istotne - pieniądze na kluby sportowe zostały przesunięte po zaakceptowaniu budżetu miasta przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Poszły z utrzymania dróg i zieleni - czyli obowiązkowych działań gminy - na wsparcie rudzkiego sportu - działania nieobowiązkowe. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - najprawdopodobniej nie będzie z tego powodu problemów. A jeśli - była to decyzja radnych i to oni odpowiedzą...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon