1,3 miliona złotych dla rudzkich klubów sportowych. Wystarczy?

Do 7 lutego kluby sportowe i stowarzyszenia mogą składać wnioski o pieniądze z miejskiej kasy. Choć jeszcze niedawno wiceprezydent Krzysztof Mejer zapowiadał, że z powodu niezaakceptowania przez radnych podwyżki cen śmieci - pieniędzy na sport nie będzie - znalazły się. Decyzją radnych.

Jerzy Sekura
Zapasy ruda śląska

Do podziału między rudzkie kluby i stowarzyszenia sportowe jest 1,3 miliona złotych. Środki zostały jednak rozplanowane tak, że wnioski o nie muszą być celowe. Bo 550 tysięcy z tej kwoty jest przeznaczone na utrzymanie bazy sportowej niezbędnej do prowadzenia zajęć szkoleniowych. W tym o 400 tysięcy mogą wnioskować kluby sportowe na własne obiekty, a 150 tysięcy trafi do podmiotów, które trenują w wynajmowanych obiektach.

665 tysięcy z kolei wydanych może być na organizację zawodów sportowych i współzawodnictwo dzieci i młodzieży.

Wydzielono też pulę pieniędzy "za osiągnięcia" - 50 tysięcy za uzyskane wyniki osiągane na zawodach rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej, a 35 tysięcy - na stypendia sportowe za wybitne wyniki w dyscyplinach olimpijskich.

- Co istotne, oferowana pomoc dla rudzkich klubów nie jest ostateczna. 100 tys. zł zamierzamy przeznaczyć na nagrody dla najlepszych sportowców, zaś kolejne 100 tys. na małe granty na dofinansowanie sportu seniorskiego. Wnioski o granty będzie można składać po 20 marca - informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Dodatkowe 100 tysięcy złotych prezydent miasta, Grażyna Dziedzic - przeznacza dla zawodników, którzy osiągną najwyższe lokaty w turniejach i zawodach.

Swoje oferty kluby i stowarzyszenia sportowe mogą składać do 7 lutego.

Co istotne - pieniądze na kluby sportowe zostały przesunięte po zaakceptowaniu budżetu miasta przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Poszły z utrzymania dróg i zieleni - czyli obowiązkowych działań gminy - na wsparcie rudzkiego sportu - działania nieobowiązkowe. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - najprawdopodobniej nie będzie z tego powodu problemów. A jeśli - była to decyzja radnych i to oni odpowiedzą...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Kontrola PO dotycząca Funduszu Górnośląskiego

Budka nie popiera nikogo, ale... liczy, że wygra Pierończyk

Na znak żałoby flagę opuszczono do połowy masztu

Kto zostanie prezydentem Rudy Śląskiej?

Wymazruda4

Najprawdopodobniej jutro ruszy czwarty punkt wymazowy

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Halembska nowy swiat

Przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?